Novosti

“Vrhunsko, a NAŠE”

“Vrhunsko, a NAŠE”

Danas je u našoj školi prezentiran projekt “Vrhunsko, a NAŠE” koji uspješno provode profesorice Aleksandra Miljević i Kristina Gligora već treću godinu za redom. Projekt je to koji pokazuje učenicima naše škole primjere dobre prakse pri proizvodnji i plasiranju proizvoda s područja Istre i Kvarnera u ugostiteljske objekte. Ovogodišnja tematika odnosila se na proizvodnju i posluživanje aperitivnih i digestivnih pića, te usklađivanje hrane koja svojim karakteristikama odgovara izabranim pićima. Kuhali smo zarebrnik s kupusom i krumpirom, pljukance u umaku od tartufa, poslužili smo salamine i sireva proizvedene na području Kvarnera, te sve zaokružili s istarskim Ginom i teraninom koji su napravili učenici naše škole. Projekt je financiran od strane PGŽ a sve ove godine ga podržava i naša ravnateljica Sibila Roth na čemu im se i ovoga puta najljepše zahvaljujemo.

Sibila Roth
Sibila Roth